1. Rezultate la faza națională a olimpiadelor școlare

În perioada vacanţei s-au desfăşurat etapele naţionale ale olimpiadelor şcolare. Elevii Colegiului Naţional “Silvania” au obţinut rezultate excepţionale.

Olimpiada de Informatică

Premiul II -  POP BOGDAN PETRU, clasa a XII-a C, profesor îndrumător Morar Florin

Premiul II – COTOR ANDREI, clasa a X-a C, profesor îndrumător Morar Florin

Premiul III – POP ALEX-NICOLAE, clasa  a X-a C, profesor îndrumător Morar Florin

Mențiune – HILL ALEX SHANTIH, clasa  a XI-a C, profesor îndrumător Morar Florin

 

Olimpiada de Matematică

Mențiune – KERESZTES BEÁTA, clasa a XII-a B, profesor îndrumător Zay Eva

 

Olimpiada Națională de Matematică a Școlilor cu Predare în Limba Maghiară

Mențiune – BODA EDINA, clasa a IX-a B, profesor  îndrumător  Turdean Katalin

Mențiune – NAGY KITTI ROZÁLIA, clasa a X-a B, profesor  îndrumător  Turdean Katalin

 

Olimpiada de Limba și Literatura Română

Mențiune – SABOU CRISTIANA, clasa a IX-a F, profesor îndrumător Lung Voichița

Mențiune – LĂPUȘTE TANIA, clasa a X-a F, profesor îndrumător Tuduce Ioana

 

Olimpiada de Științe Socio-Umane

Mențiune – CIUPE SERGIU CĂLIN, clasa a XII-a C, profesor  îndrumător  Florian Iulia

 

Olimpiada de istorie

Mențiune – SABOU ALEXANDRA-THEODORA, clasa a XII-a I, profesor  îndrumător  Forț Corina

Mențiune – TURIAN MIHAI, clasa a X-a F, profesor  îndrumător  Forț Corina

 

Olimpiada de Limba  și Literatura Maghiară „Mikes Kelemen”

Premiul III -  BOGDÁN ÁGNES, clasa a XI-a B, profesor  îndrumător  Szabó Katalin

 

Olimpiada de limba germană

Premiul III (proba scrisă individuală), Premiul II (proba de proiect) – PAVEL EUNICIA MARIA, clasa a X-a F, profesor  îndrumător  Széles Beáta

Premiul III (proba de proiect) – CRISTESCU IOANA, clasa a X-a C, profesor  îndrumător  Simon Amalia

Mențiune (proba de proiect) – GREC ANTONIA PETRUȚA, clasa a X-a C, profesor  îndrumător  Széles Beáta

 

Olimpiada de Religie, Cultul Ortodox

Mențiune – DEMIAN ŞTEFANIA MARIA, clasa a IX-a C, profesor îndrumător Ciurbe Călin

Mențiune – ONIŢ DAIANA CARLA, clasa a X-a G, profesor îndrumător Dîngă Victor

 

 

Olimpiada de Religie-Cultul Reformat, Evanghelic și Unitarian

Premiul II – CZÉCZEI TAMÁS, clasa a XII-a H, profesor  îndrumător Tóbiás István Tamás

Premiul III – PÜSÖK HENRIETTA, clasa a X-a H, profesor  îndrumător Tóbiás István Tamás

Mențiune – BÁNYAI VALÉRIA, clasa a IX-a B, profesor  îndrumător Tóbiás István Tamás

Mențiune – KIS-JUHÁSZ ISTVÁN, clasa a IX-a B, profesor  îndrumător Tóbiás István Tamás

 

Olimpiada de Religie- Cultul Alianța Evanghelică

Premiul II – BATIC IULIA, clasa a X-a C, profesor  îndrumător  Măcelar Mutu Liviu

Premiul III – ONAȚ DANIELA, clasa a IX-a G, profesor  îndrumător  Măcelar Mutu Liviu

Lasa un raspuns:

Colegiul Naţional "Silvania" Zalău

Abonează-te la newsletter
Vezi galeria noastră foto
galerie foto
Date de contact
Colegiul Național "Silvania"
Zalău, Str. Unirii, nr.1
Tel: 0260 612 598
Fax: 0260 612 186
E-mail: colegiul_zalau@yahoo.com E-mail admin: sitecns@yahoo.com
How To Get Rid Of Dandruff Fast
Stretch Marks Removal
Best Eye Cream